×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش از بندر امیرآباد، گوسال اعظم سارکر شنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اشاره به توانمندی کشور بنگلادش بعنوان دومین کشور تولید کننده پوشاک در آسیا و موقعیت استراتژیک بندر امیرآباد در ترانزیت مواد اولیه از کشورهای CIS از طریق کریدور شمال – جنوب بر گسترش روابط تجاری بین دو کشور ایران و بنگلادش تاکید کرد و گفت: با توجه به توان سرمایه گذاران کشورش می توان با احداث کارخانه تولید پارچه در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد بخش عمده ای از تولید پارچه را در این بندر انجام داد و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده کمک قابل توجهی به اشتغال این منطقه نمود.

 سفیر بنگلادش ضمن تشکر و قدردانی از میهمان نوازی بندر امیرآباد، اظهار داشت:  پتانسیل و توانمندی بندر امیرآباد در نوع خود بی نظیر است و این امر مسلما سبب جذب سرمایه گذاران خواهد بود .

سارکر ادامه داد: امیدواریم با مذاکراتی که در آینده نزدیک انجام می شود سرمایه گذاران و صاحبان کالای بنگلادشی بتوانند همکاری های بیشتری با این بندر داشته باشند .

در بازدید سفیر بنگلادش از بندر امیرآباد در دیدار سفیر بنگلادش در ایران با سیاوش رضوانی بر اهمیت روابط تجاری و مبادلات کالا از بندر امیرآباد تاکید شد.

*بندر امیرآباد همیشه مورد توجه سرمایه گذاران است

همچنین مدیر  منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد  با اشاره به موقعیت ممتاز این بندر تصریح کرد: آمار تخلیه و بارگیری در بندر و روند رو به رشد آن در سالهای اخیر نشان می دهد که این بندر همیشه مورد توجه سرمایه گذاران و صاحبان کالا بوده است.

سیاوش رضوانی خاطرنشان کرد: با عنایت به وجود شبکه حمل و نقل ریلی شقوق مختلف حمل و نقل چندوجهی در این بندر انجام می شود و از طرق مختلف می توان کالاهای وارده را به همه نقاط کشور جهت مصارف داخلی و ترانزیت منتقل نمود.

در پایان نماینده دستگاه دیپلماسی بنگلادش به همراه سیاوش رضوانی از توان تجهیزاتی و اماکن و تاسیسات بندری و دریایی و اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بازدید نمودند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true