×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

نیروگاه زباله سوز ساری بهار سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری،  مازیار شریفی سه شنبه در بازدید خبرنگاران از کارخانه زباله سوز ساری با بیان اینکه در صورت تامین بموقع اعتبار این نیروگاه بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت : در اجرای این پروژه که شامل تامین اعتبار و زیرساخت بموقع عملیاتی شود  اواخر اردیبهشت سال آینده  فعالیت آزمایشی نیروگاه آغاز خواهد شد.

معاون اجرایی و فنی شرکت مجری نیروگاه زباله سوز ساری ادامه داد: در شرایط فعلی این نیروگاه از لحاظ ابنیه و ساختمانی ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در زمینه تامین  تجهیزات هم شاهد انجام کار تا ۶۶ درصد است.

شریفی علت تاخیر در اجرای پروژه تا پیش از سال جاری را عدم تامین اعتبار بیان کرد و افزود: در ماههای اخیر با پیگیری استاندار مازندران روند اجرای کار به دلیل تامین اعتبار و سایر فرایندهای مورد نیاز سرعت خوبی گرفت و پیگیری ها باعث شده تا پیشرفت فیزیکی در ساخت ابنیه و نصب تجهیزات در داخل کارگاه سرعت گیرد.

وی اعتبار هزینه شده تاکنون برای این پروژه  را افزون بر ۸۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای تکمیل این پروژه حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر مورد نیاز است و امیدواریم این بودجه مورد نیاز بزودی تامین شود تا بتوانیم کار را مطابق با قرارداد پیش ببریم.
معاون اجرایی شرکت مجری نیروگاه زباله سوز ساری  ظرفیت نیروگاه زباله سوز ساری را حدود ۴۵۰ هزار تن در روز اعلام و اظهار داشت : در ساخت پروژه تمام عوامل زیست محیطی رعایت شد و هیچ مشکل زیست محیطی را برای منطقه به دنبال نخواهد داشت.
شریفی ظرفیت تولید برق این نیروگاه را سالانه ۶ مگاوات اعلام و تصریح کرد : با فروش این میزان برق بخش زیادی از هزینه های انجام شده در این واحد برگشت داده خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر برق مورد نیاز واحدهای فعال در داخل شهرک صنعتی ساری محل اجرای نیروگاه زباله سوز نیز تامین می شود.
معاون اجرایی و فنی نیروگاه زباله سوز ساری با انتقاد از بی خیالی شهرداری ساری به عنوان کارفرما در تامین زیرساخت مورد نیاز برای این پروژه شامل آب، برق و  جاده دسترسی، گفت: تاکنون هیچ اقدامی از سوی کارفرما برای تامین زیرساخت صورت نگرفته است.
شریفی اعتبار مورد نیاز  برای تامین این زیرساخت ها را افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: : انتظار  از مسئولان استانی این است که تامین زیرساخت ها را در اولویت برنامه های خود قرار دهند تا همزمان با پیشرفت فیزیکی پروژه  این فرایند نیز برنامه ریزی شود.
وی دلیل تاخیر چندین ساله اجرای این پروژه را بدعهدی در تامین اعتبار، مشکل فنی و عدم صدور موافقت نامه زیست محیطی بیان کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true