×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

قانون مطبوعات برای فعالیت رسانه‌ای فصل الخطاب است

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری ، عباس زارع دوشنبه در نشست خبری تشریح برنامه های هفته تجلیل از خبرنگاران مازندران با بیان اینکه به رسانه های استان اعتقاد داریم، گفت: در هر رخداد فرهنگی نشست با خبرنگاران در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: تعامل خیلی خوبی بین این اداره کا، خانه مطبوعات و سازمان بسیج رسانه استان ایجاد شده است.

زارع با بیان اینکه مدیران باید پیش از پیگیری قانونی  در موارد اختلافی با رسانه ها، پاسخگویی را در دستور کار خود قرار دهند، اضافه کرد : مدیران از لحاظ قانونی باید پاسخگوی رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی و جهت تنویر اذهان عمومی باشند.

 وی با استقبال از نقد منصفانه رسانه ها اذعان کرد: رسانه ها نقد منصفانه از عملکرد مدیران داشته باشند و مدیران نیز از این رویه استقبال تا زمینه توسعه و پیشرفت استان فراهم شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه در مازندران حدود ۵ هزار ۵۰۰ رسانه فعالیت دارد که حدود ۹۰ درصد آنها  در حوزه فضای مجازی کار می کنند، افزود: استان ما در حوزه رسانه رتبه دوم کشور را دارد و متناسب با این جایگاه نیر باید مورد توجه قرار گیرد.

زارع به ۴۶۹ رسانه مجوز دار اشاره کرد .

وی با بیان اینکه سیاست معاونت مطبوعات وزارت ارشاد این است که رسانه های مکتوب ۳ سال هیچ حمایتی نشوند، اذعان کرد: مطبوعات و رسانه های مکتوب حالشان خوب نیست.

مدیرکل ارشاد مازندران در خصوص مراسم روز خبرنگار، گفت: در سال‌ جاری برنامه هفته خبرنگار از ۱۴ مرداد شروع شد و تا ۲۰ مرداد ماه ادامه خواهد داشت که جشنواره تجلیل از خبرنگاران در قالب استانی ۱۹ مرداد ماه در محمود آباد برگزار می شود.

زارع  با اعلام اینکه در این جشنواره از خبرنگاران و پیشکسوتان رسانه استان تجلیل می شود، اضافه کرد : جشنواره تجلیل از خبرنگاران ساری نیر ۱۷ مرداد ماه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد:  برگزاری جشنواره های متعدد ، تشکیل کارگروه با محوریت حوزه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و گردسگری و بیمه خبرنگاران را از برنامه هایش اعلام کرد.

زارع در خصوص ساختمان خانه مطبوعات، گفت: استاندار مازندران ۱۵۰ متر زمین برای ساخت خانه مطبوعات مازندران در نظر گرفته است که با اتمام اقدامات قانونی کلنگ زنی آن در روز خبرنگار انجام می شود.

*عضویت ۳۷۳ نفر در خانه مطبوعات مازندران

همچنین مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با اعلام اینکه خانه مطبوعات ۳۷۳ عضو دارد، گفت: از این تعداد ۳۵۶ نفر عضو اصلی،  ۱۷ نفر عضو افتخاری و ۱۰۰ نفر منتظر تایید مدیر مسئول هستند.

علی یوسفی در خصوص هدیه روز خبرنگار گفت: به اعضای خانه مطبوعات بغیر از ۲۵۰ هزار تومان هدیه روز خبرنگار ۱۰۰ هزار تومان هم واریز می گردد.

وی تصریح کرد: تعامل خوبی بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان وجود دارد که این امر منحصر بفرد است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true