×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری، سمیه قاسمی طوسی یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در خصوص مسائل روز  بانوان باید بدرستی فرهنگ سازی صورت گیرد، گفت: در خصوص مسائل روز بانوان باید جریان سازی، اصلاح ساختارهای درست و فرهنگ سازی بخوبی انجام شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ادامه داد: در حوزه بانوان رسانه ها تمام مسائل و مشکلات را بخوبی انعکاس دهند.

قاسمی طوسی بیان کرد:  ارتقاء ۳۰ درصدی وضعیت بانوان یکی از مطالبات جدی استاندار مازندران است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از تایید نهایی طرح تدوین سند ارتقا وضعیت زنان استان خبر  داد و گفت: این طرح یک ماه قبل مورد تایید نهایی معاونت زنان ریاست جمهوری قرار گرفت.

قاسمی طوسی  با بیان اینکه بررسی وضعیت ازدواج و طلاق، بهداشت و سلامت، ورزش و مشارکت سیاسی و مدنی بانوان از جمله اهداف این طرح می باشد،  ادامه داد: ۲۲۴ سند در قالب اسناد پشتیبان در ۱۰ فصل برای اجرایی شدن طرح موصوف تدوین شده است.

وی اصلاح الگوی مصرف، بررسی وضعیت حقوق کودک و کودکان بازمانده از تحصیل، توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و ایجاد نشاط اجتماعی را از جمله برنامه های عملیانی سال جاری دفتر بانوان عنوان کرد و گفت: در زمینه اصلاح الگوی مصرف موافقتنامه ای در سال گذشته با صنعت آب و برق امضا شد و در سال جاری در شهرهای غرب استان از جمله نور، نوشهر، تنکابن و رامسر در قالب همایش های متعدد اجرایی شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه نسل جوان را باید براساس سلایق و علایق آنها پذیرفت، تاکید کرد: از طرح های خلاقانه و مبتکرانه جوانان باید استفاده و حمایت شوند.

قاسمی با اعلام اینکه تشکل های خوبی در حوزه کودک در استان فعالیت می کنند، اظهار داشت: در بحث حقوق کودک، بخش هویتی کودکان مد نظر است که احساس تعلق به سرزمین خود داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برای حمایت از بانوان سرپرست خانوار مقرر شد نمایشگاه توانمند سازی آنان دو بار در سال برگزار شود. خاطر نشان کرد: طرح توان افزای زنان سرپرست خانوار که در کارگروه اشتغال مطرح شد، با استقبال بخش خصوص مواجه شد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ادامه داد: این طرح با کارفرمایی معاونت زنان ریاست جمهور و با بومی کردن الگوهای موفق سایر کشورها صورت گرفت و افراد نیز براساس مهارت مورد ارزیابی قرار می گیرند.

قاسمی طوسی بیان کرد: کارآفرینی فرصت ها، سلامت، اطمینان و امنیت، آزادی فردی و اجتماعی از جمله برنامه ها در زمینه نشاط اجتماعی است که در استان و شهرستان برگزار شد.

وی با تاکید بر شبکه سازی افراد دارای مهارت، اذعان داشت: با شبکه سازی، افراد دارای مهارت می توانند به یکسری پیشران ها در کشور متصل شوند تا بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از  برپایی جشنواره عکس، افزایش مشارکت سیاسی زنان و برگزاری ورزش های هوایی و دریایی با محوریت ساری برای بانوان را از جمله برنامه ها این دفتر در آینده خبر داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true