×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری، احمد حسین زادگان شنبه در دیدار با عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برادامه رویکرد آن اداره کل ، به فرهنگ و هنر بومی و تجلیل از مفاخر استان تاکید کرد.

*رویکرد اصلی توجه به آیین‌ها، فرهنگ و هنر مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری انجام شده و در دست اقدام در استان، به برگزاری برنامه‌های مهم آن اداره کل در سال جاری از جمله نمایشگاه بزرگ کتاب مازندران، نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای، جشنواره شعر بومی «نوج»، جشنواره کتاب سال مازندران و پیگیری برای شکل‌گیری انجمن خیرین فرهنگ و هنر استان اشاره کرد.
عباس زارع رویکرد اصلی را توجه به آیین‌ها، فرهنگ و هنر مازندران دانست و حمایت از فرهیختگان و هنرمندان بومی را از اولویت‌های آن اداره کل عنوان کرد.
همچنین استاندار مازندران نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های زارع و مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در طول زمان کوتاه مدیریت زارع، عملکرد این دستگاه فرهنگی را مثبت دانسته و بر ادامه این روند تاکید کرد.
احمد حسین زادگان توجه به فرهنگ‌ها، آیین‌ها و هنرهای بومی و اصیل مازندرانی به ویژه زبان تبری را از کارهای اساسی فرهنگی استان دانست و قول حمایت استانداری را در این زمینه داد.
وی تشکیل انجمن خیرین فرهنگی را که برای نخستین بار در کشور از سوی زارع مطرح شده از طرح‌های خوب و مفید ذکر کرد و گفت: جای چنین تشکلی در کشور خالی است و یکی از نیازهای ضروری و اصلی جامعه در حوزه فرهنگ می‌باشد.
وی از زارع خواست تا با جدیت برای تشکیل این انجمن در استان تلاش نماید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true