×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش از بابلسر، احمد لاهیجان زاده  پنجشنبه در همایش گرامیداشت روز دریای خزر در بابلسر با بیان اینکه استقرار دبیرخانه کنوانسیون تهران در ژنو سوئیس همواره اجرای پروتکل‌های کنوانسیون از سوی کشورها را به تاخیر انداخته یا عملا اجرا نمی‌شود، گفت: کنار یکدیگر قرار گرفتن کشورهای زیرمجموعه دبیرخانه و انتقال مصوبات وقوانین کنوانسیون به کشورهای بهره مند از دریای خزر لازمه اصلی حفاظت از محیط زیست دریای خزر است. 

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه متاسفانه دور بودن مرجع اجرایی کنوانسیون در کشوری خارج از منطقه همواره حفاظت از دریای خزر را در بروکراسی بین المللی قرار داده ، اظهار کرد: در عمل هرگونه اتفاق مثبت زیست محیطی در دریای خزر را با مانع روبرو کرده است. 

لاهیجان زاده ادامه داد: در حال حاضر توسعه کشورهای حاشیه خزر و حل مشکلات زیست محیطی بدلیل بروکراسی بین المللی با بن بست روبرو است. 

وی از نماینگان اروپایی حاضر در همایش و کشورهای عضو در انتقال دبیرخانه کنوانسیون بعنوان مرجع حفاظت از محیط زیست دریای خزر ، کمک به کشورهای حاشیه و ایجاد صدای واحد را خواستار شد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور تاکید کرد: بسیاری از پروتکل های کنوانسیون تهران اکنون با وجود تهدیدهای شدید زیست محیطی و حرکت دریای خزر در مسیر بحرانی با تاخیر یا عدم اجرا روبرو هستند. 

کنوانسیون حفاظت از دریای خزر یا موسوم به کنوانسیون تهران در سال ۱۳۹۵ شمسی به تصویب کشورهای حاشیه خزر رسید و در سال ۱۳۹۶ برای پنج کشور ساحلی خزر لازم الاجرا شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true