×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

به مزارش خبرنگار فصل پویش از ساری، احمد حسین زادگان یکشنبه در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه در استان مازندران سه بندر برای ایجاد منطقه آزاد داریم ، گفت: ولی اختلاف سلیقه های داخلی در استان موجب شده تا هیچ یک از این بنادر تاکنون به عنوان منطقه آزاد مصوب نشود و این اختلافات به عنوان مانع اصلی در عدم برخورداری مازندران از منطقه آزاد عمل کرده و مانع برخورداری استان از این زیرساخت مهم توسعه ای شده است.

استاندار  مازندران ارائه طرح سه لکه ای برای ایجاد منطقه آزاد در استان را در دوره جدید با توجه به همین اختلاف سلایق داخلی دانست و افزود: پیشنهاد ما برای برخوداری از منطقه آزاد بهره مندی هر سه بندر استان با اهداف مختلف از این مصوبه است و این پیشنهاد را با توضیحات خدمت رئیس جمهوری و معاون اول ایشان رساندیم که با استقبال مواجه شده است.

حسین زادگان تقسیم مازندران به شرقی و غربی را به زیان استان و توسعه پایدار آن دانست و تاکید کرد: پیشنهاد ما در باره منطقه آزاد سه لکه ای تا به اینجای کار مورد موافقت نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه داشتن منطقه آزاد برای مردم استان مازندران به یک اولویت مهم تبدیل شده است، اظهارکرد: ظرفیت های بسیاری با توجه به شرایط جنگ اقتصادی در بندرهای مازندران وجود دارد که بهره گیری از آنها نه تنها کمک خوبی برای توسعه و اقتصاد استان است بلکه می تواند کمک کار مهمی در شرایط اقتصادی کنونی برای کشور باشد.

استاندار مازندران با اشاره به ضرورت حل مسائل مرتبط با پسماند و عزم استان برای ساماندهی این موضوع اشاره کرد و گفت: حل این معضل دیرینه هم اولویت مهم و دغدغه اصلی مسئولین است.

حسین زادگان ادامه داد: اکنون تمرکز بر این است که ساخت نیروگاه های زباله سوز بهترین روش برای حل مشکل زباله در مازندران محسوب می شود چرا که علاوه بر حل مشکل انباشت و آلودگی های ناشی از زباله، می تواند کمبود تولید برق در استان را هم تامین کند.

وی استقرار و ایجاد نیروگاه های زباله سوز را نیازمند ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش دانست و افزود: افزایش بهای برق خریداری شده یکی از مهم ترین مشوق های اصلی سرمایه گذاران خواهد بود که از سوی رئیس جمهور و وزیر نیرو نیز استقبال شد و نیازمند مصوب شدن است که پیگیری می شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه توسعه را می بایست اجتماع محور کنیم که این مهم نیاز به نهادینه کردن ضرورت ایفای نقش مردم در امور در جامعه دارد، یادآور شد: نقش سمن ها و مردم بسیار مهم و اثرگذار است و عضویت ۱۲۰ هزار دانش آموز در سمن ها را هدف گذاری کردیم و ساماندهی سمن های تخصصی از جمله اهداف مشارکت اجتماعی در استان است.

حسین زادگان با بیان اینکه ۷۰ واحد صنعتی در استان طی ماه های اخیر از تملک بانک ها خارج گردید، گفت: وفاق و همدلی حلقه مفقوده توسعه یافتگی در کشور می باشد. از منابع قدرت می بایست برای توسعه مازندران استفاده لازم بعمل آید.

وی به ظرفیت های بالای معدنی مازندران اشاره و بر توسعه و استفاده متوازن و سازگار با محیط زیست در این حوزه تاکید کرد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مقدمات برگزاری نمایشگاه صنایع گردشگری در غرب استان با کشور های همسایه نیز درحال تمهیداست، افزود: باید ظرفیت گردشگری را توسعه دهیم و با تسهیلات ارزان قیمت بتوانیم گردشگری را در استان اقتصادی کنیم.

حسین زادگان با بیان اینکه دنبال حمل مسافر را از راه دریایی هستیم و پروژه های جدید در حوزه شیلاتی سرمایه گذاری نماییم، گفت: سواحل استان بطور کامل باید آزادسازی تا مردم از آن برخوردار گردند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true