×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش ازساری، پس از اعلام شهرستان فریدونکنار از سوی وزارت کشور بعنوان آسیب پذیرترین شهرستان استان از نظر فرهنگی، اداره کل کتابخانه های عمومی استان بعنوان یکی از دستگاه های مهم فرهنگی، به برنامه ریزی ویژه برای این شهرستان پرداخت و فعالیت های متنوع کتاب محور را به مرحله اجرا درآورد.

در تازه ترین برنامه ای که برای فریدونکنار در نظر گرفته شد، امروز طرح ابتکاری « کتاب آباد» در ۵ روستای شهرستان به اجرا درآمد.
این طرح که با مشارکت و همکاری ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های فریدونکنار، ساری، بابل، بابلسر، آمل و نور همراه بود، ویژه برنامه هایی در روستاهای حیدرکلا، کلاگر سرا، نظر آباد، شیرا و کوچک بیشه سرا برگزار شد که یکی از این برنامه ها، راه اندازی قفسه های کتاب در مساجد روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای روستا بود.
 مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دوشنبه که در این برنامه ها حضور داشت، با بیان اینکه هدف از کتاب آباد، آباد ساختن اندیشه ها و شکوفا سازی استعدادهاست، اظهار داشت: نباید بگذاریم کمبود امکانات به استضعاف فرهنگی بینجامد و در این طرح به دنبال این هستیم که با کمترین امکانات، اعتلای فرهنگی را برای اهالی روستاهای کم برخوردار رقم بزنیم.

آرزو ولیپور افزود: ثروت مادی الزاماً رشد فرهنگی نمی آورد و می توان با ابزار کتاب و روش مطالعه صحیح، به ثروت فرهنگی رسید، هر چند اگر از سرمایه های مادی بی بهره و یا کم بهره بود.
وی با تاکید بر اینکه باید ثابت کنیم با یک قفسه و چند جلد کتاب، تغییرات مهمی را میتوان متصور بود، اظهار داشت: حتی اگر کتابخانه بزرگی در روستا وجود داشته باشد، اما دغدغه اعتلای فرهنگی در بین مردم نباشد، دستاوردی نخواهیم داشت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با دعوت از همه مردم برای تشویق کودکان و فرزندانشان به استفاده از فضای مطالعاتی جدید در روستا، گفت: کتاب های خوبی برای همه اقشار و سنین در همین کتابخانه کوچک قرار گرفته اند و امیدواریم علاوه بر کودکان و نوجوانان، جو کتابخوانی را در خانواده ها و برای پدرها و مادرها و همه جوانان هم شاهد باشیم.
وی کودکان را تشنه دانستن و علاقمند به مطالعه توصیف کرد و اذعان داشت: اگر شیوه های درست را برگزینیم، خواهیم دید که از همین روستاها، اندیشمندان و دانشمندان بزرگی در آینده رشد می کنند که این جریان «کتاب آباد» می تواند شروع خوبی برای این هدف و آرمان باشد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true