×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به افزایش مصرف لبنیات سنتی هشدار داد

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری، محمدرضا شیران چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه بمناسبت هفته جهانی غذا رژیم غذایی با سلامت افراد ارتباط دارد، گفت: بیماری های دیابت، فشار خون و … ارتباط مستقیمی با رژیم غذایی دارند بنابراین باید با تغییر نگرش، باورهای غلط را اصلاح کنیم.
معاون دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در جامعه ما این باور غلط وجود دارد که غذای سنتی سالم تر است، افزود: بسیاری از فرآورده های سنتی آلودگی های میکروبی زیادی دارد ولی در کارخانجات صنعتی به سلامت جامعه اعتقاد دارند و دانشگاه های علوم پزشکی نیز بازرسی های لازم را انجام می دهند.
شیران ادامه داد: در کارخانجات صنایع غذایی، فرآورده غذایی استانداردهای ملی اعمال و کنترل کیفی انجام می شود.
وی با بیان اینکه فرآورده های صنعتی ریسک پایینی دارند و هزینه کمتری برگردن سیستم بهداشتی و درمانی وارد می کند، گفت:۷۰ درصد تولید مواد غذایی در کشور صادر می شود که این نشاندهنده آن است که مردم جامعه ۳۰ درصد محصولات صنعتی و ۷۰ درصد محصولات سنتی مصرف می کنند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار نفر در مجموع کارخانجات صنایع غذایی استان فعالیت دارند، تصریح کرد: افراد شاغل در این مجموعه‌ها تلاش برای ارتقاء تولیدات صنایع غذایی دارند.

 شیران بر اصلاح فرهنگ عمومی جامعه تاکید کرد و افزود : بسیاری از افراد با انتشار فیلم ، عکس ها و نگاه غیر کارشناسی جهت تخریب صنعت گام برمی دارند بنابراین رسانه ها می توانند با افزایش سواد جامعه و تغییر باور نادرست در جهت سلامت مردم قدم بردارند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران میانگین مصرف نمک در دنیای را ۵ گرم دانست و ادامه داد: در کشور ما میانگین مصرف نمک بین ۹_۱۲ گرم می باشد که باید با تغییر سبک زندگی آن را اصلاح کرد.
شیران به کاهش مصرف نمک، روغن و شکر در محصولات صنعتی اشاره کرد و گفت: در گذشته روغن قنادی و مصرف خانگی ۴۰ درصد اسید چرب ترانس داشتند که با اقدامات انجام شده این رقم در کشور ۵ درصد و در استان زیر ۲ درصد است.
شیران با بیان اینکه نشانگر رنگی میزان مصرف نمک، روغن و شکر را نشان می دهد، افزود: ۹۰ درصد محصولات تولیدی کارخانجات مازندران نشانگر دارند و ۸۰ درصد محصولات نیز درج نشانگر تراریخته دارند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به محصولاتی که ترکیبات غذایی اضافه شده است، گفت: درکشور فقر آهن مشکل اساسی است که در سال های اخیر اسید فولیک و آهن در آرد افزوده شده است.
وی با بیان اینکه فیبر در مواد غذایی می تواند سبب کاهش بیماری ها مختلف از جمله دیابت، فشارخون، سرطان و … می شود، افزود: سرطان گوارش در افرادی که فیبر نمی خورند بالا است که با توجه به اینکه نان غذای قالب مردم است می توان با افزایش میزان سبوس در کاهش آن گام برداشت.
شیران ادامه داد: از اول مهرماه طرح افزایش سبوس در نان آغاز شده است که در حال حاضر ۱۸ درصد بربری،۱۵ درصد لواش،و ۱۲ درصد سنگک باشد  و کارخانجات تولید آرد استان ملزم به رعایت آن هستند.

وی نسبت به افزایش مصرف لبنیات سنتی در این خطه شمال کشور اعلام کرده هشدار داد، اختلاف قیمت لبنیات صنعتی با سنتی را دلیل اصلی رشد مصرف لبنیات سنتی بیان کرد که این روند برای سلامت مصرف کنندگان نامناسب است.

معاون دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی مازندران عوارض جانبی ناشی از مصرف لبنیات سنتی را شیوع  بیماری هایی همچون تب مالت ،دیابت، فشار خون، سرطان و بیماری قلبی و عروقی  برشمرد.

شیران با اعلام اینکه آفلاتوکسین( سموم قارچی)  یک بیماری نهفته در شیر سنتی است که مصرف آن به دلیل مشخص نبودن نشانه های آن می تواند بیماری سرطان را به دنبال داشته باشد، افزود:  آلودگی آفلاتوکسین براثر جوشاندن و یا سرد کردن شیر از بین نمی رود و به تدریج این آلودگی بیماری زمینه ای را در مصرف کنندگان ایجاد می کند.

معاون دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی مازندران راهکار افزایش رویکرد مردم به استفاده از مواد غذایی صنعتی به خصوص لبنیات را  کمک های یارانه ای دولت و اطلاع رسانی نسبت به عوارض ناشی از مصرف این محصولات عنوان کرد.

شیران با اشاره به اینکه اکثر واحدهای فروش لبنیات محلی و فله ای در استان، محصولات خود را از واحدهای دامی محلی فاقد نظارت دریافت می کنند که هیچ نظارتی بر فعالیت آنها از سوی دستگاههای نظارتی از جمله دامپزشکی نمی شود، اظهارداشت: اگر بیماری در دام وجود داشته باشد، از طریق شیر به انسان منتقل خواهد شد.

وی اضافه کرد : در حال حاضر محصولات غذایی صنعتی از جمله لبنیات  به میزان نیاز استان تولید می شود  و مشکلی برای تامین محصولات غذایی صنعتی وجود ندارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true