×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

دولت کالاهای اساسی مردم را در انبارها ذخیره کرده است

به گزارش خبرنگار فصل پویش از آمل، اسحاق جهانگیری چهارشنبه در افتتاح نخستین پایانه بین المللی برنج کشور با اعلام ابنکه دولت همه کالاها و محصولات مورد نیاز و اساسی مردم را از پیش تامین کرده و از این بابت هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت، گفت: دولت بر حسب نیاز مردم به کالاهای اساسی، واردات کرده و در انبارها نگهداری می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت برای تامین نیاز مردم در هر زمان که لازم باشد واردات انجام می دهد، اظهارداشت: دولت برای تعادل در قیمت‌ها ارز دولتی به میزان نیاز تامین کرد و خواهد کرد.

جهانگیری به فصل برداشت برنج و موضوع واردات نیز اشاره کرد وافزود: واردات برنج بر حسب نیاز مردم امری طبیعی است اما دولت برای حمایت از کشاورزان در زمان برداشت محصول بویژه در استان‌های تولید کننده برنج عرضه نخواهد نکرد.

وی انعکاس خبر واردات برنج را اشتباه توصیف کرد.

وی سیاست اصلی دولت را حمایت از کشاورزی عنوان کرد و افزود: هیچ اقدامی در جهت تضعیف کشاورزان انجام نمی‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در حال حاضر دولت از میزان نیاز مردم به برنج و دیگر کالاهای اساسی آگاه است و نخواهد گذاشت زحمت کشاورزان نیز هدر رود، افزود : کشاورزان باید این مساله را درک کنند که خبر کمبود و واردات برنج به دلیل کمبود تولید در داخل ممکن است برای مصرف کنندگان این شوک را وارد کند که قیمت برنج با توقف واردات افزایش می یابد.

جهانگیری خطاب به مصرف کنندگان گفت: دولت در کنار حمایت از تولیدکنندگان باید منافع مصرف کنندگان را نیز در نظر گیرد و نگرانی آنها رو از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه مازندران استان مهم و استراتژیک در زمینه کشت و تولید محصول برنج است، گفت: برنج مازندران به دلیل کیفیت و مرغوبیت هم در داخل کشور و هم در خارج مشتریان بسیاری دارد .

جهانگیری با اشاره به اینکه ایجاد پایانه بین المللی برنج بدون حمایت بانکی ، دولتی و با سرمایه بخش خصوصی و تولید کنندگان و تجار کاری بزرگ و قدمی مهم است، افزود: دولت برای توسعه فاز دوم پایانه بین الملل برنج چه در زمینه صنایع وابسته و چه در زمینه بانکی کمک خواهد کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true