×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

دانش سیاست‌گذاران اقتصادی در حوزه صادرات کافی نیست/تهیه طرح توسعه صادرات 3 میلیارد دلاری

به گزارش خبرنگار فصل پویش از  ساری، عبدالله مهاجر سه شنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه اقتصادی در اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، گفت: از نظر اقتصادی شرایط خیلی خوب نیست و امروز در شرتیط خاص قرار داریم که با مدیریت درست می‌توان از بحران اقتصادی شکننده فعلی عبور نمود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه تحریم آمریکا برای ما اثر گذار نیست، اظهارکرد: در حال حاضر دچار خود تحریمی شدیم، اشکالاتی در نحوه مدیریت دولت و بخش خصوصی وجود دارد که با رفع آن متکی شدن به فروش نفت به شدت کاهش می‌یابد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ارتباط با مشکلات صادراتی در مازندران، افزود: برای موفقیت در صادرات نیاز به زیرساخت‌های مناسب است.

مهاجر با اشاره به عدم شناخت کافی برخی از سیاست‌گذاران از نحوه صادرات، گفت: وزیر صمت قول دادند تمام اختیارات را به استان ها واگذار کنند.

مهاجر با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای رفع مشکلات صادراتی در سایر کشورها، افزود: کشورهای پیشرفته برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات را در اختیار بخش قرار داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قوانین و مقررات کشورهای پیشرفته در حوزه صادرات به نفع صادر کننده است، ادامه داد: فعالان بخش خصوصی در حوزه توسعه صادرات اختیار قانونی کافی ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه در حال حاضر ارز نیمایی گرانتر از ارز آزاد است، تصریح کرد:  تعهدات ارزی یکی از دغدغه‌های جدی صادر کننده است، نزدیک به ۸۰ درصد حوزه اقتصادی کشور در اختیار دولت است.

مهاجر ادامه داد: طرح توسعه صادرات ۳ میلیارد دلاری را در اختیار استاندار سابق استان قرار دادیم، این بسته در یک صحفه ۲۰۰ صفحه تهیه شده بود و برخی از موانع و چالش‌ها را ذکر کرده بودیم.

وی با اعلام اینکه مازندران ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه حتی بالاتر از کشورهای اروپایی دارد، گفت: از ظرفیت‌های اقتصادی، بخش کشاورزی و خصوصی مازندران به خوبی استفاده مطلوب نمی‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true