×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

 

 

 

 

قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه بنادر مهمترین زیرساخت های تجاری کشور را در اختیار دارند بر توسعه این زیرساخت ها با بهره گیری از فرصت تحریم ها تأکید کرد

به گزارش خبرنگار فصل پویش از بهشهر؛ مدرس خیابانی دوشنبه در بازدید از بندرامیرآباد با بیان اینکه در بندرامیرآباد به عنوان پر رونق ترین بندر شمال ، زیر ساخت های مهم تأمین کالاهای اساسی کشور مهیا می باشد، گفت: بنادر باید با بهره گیری از فرصت تحریم ها و ورود کالاهای اساسی به کشور ، زیر ساخت های تجاری خود را توسعه دهند.

قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه بنادر شمالی نیز باید در ورود کالاهای اساسی به کشور همانند بنادر جنوب فعال شوند بر توزیع متوازن واردات این نوع کالاها در بنادر شمالی و جنوبی تأکید کرد.

خیابانی همچنین صادرات کالا را موجب توسعه اشتغال  و پر شدن ظرفیت های خالی تولید برشمرد و علت کاهش ۲۶ درصدی واردات کالا در سال ۹۷ و همچنین ۹ درصدی آن در سه ماهه نخست سال جاری را مزیت دار شدن صادرات با توجه به نوسانات ارز عنوان کرد.

وی علت دپوی کالا در بنادر کشور را مشکلات ارزی ، حقوق و عوارض گمرکی و کم بودن تعداد کامیون ها دانست و از هماهنگی با گمرک برای ترخیص کالاهای دپو شده در بندرامیرآباد در روز های آینده خبر داد.

قائم‌ مقام وزیر صمت از مصوبه  شورای عالی صادرات برای افزایش حجم صادرات کالا به ۱۵ کشور همسایه نیز خبر و خاطرنشان کرد: بندرامیرآباد با توجه به موقعیت استراتژیک خود می تواند نقش ویژه ای را جهت افزایش صادرات کالا به کشورهای حاشیه دریای خزر ایفا کند.

خیابانی با بیان اینکه بنادر مهمترین زیرساخت های تجاری کشور را در اختیار دارند بر توسعه این زیرساخت ها با بهره گیری از فرصت تحریم ها تأکید کرد.

 سبد کالایی در بندرامیرآباد متنوع می شود

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد نیز  با تشریح ظرفیت ها و قابلیت های این بندر  گفت سرمایه گذاری صنایع کوچک و بزرگ در بندرامیرآباد  از قبیل کارخانه MDFموجب تنوع سبد کالایی در این بندر می شود.

سیاوش رضوانی به حجم یک میلیون و ۱۰۰ هزار تنی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در چهار ماهه نخست سال جاری در بندرامیرآباد اشاره کرد و از سهم ۸۰ درصدی صادرات کالا در بندر امیرآباد در میان بنادر شمالی کشور خبر داد.

وی میزان کل سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندرامیرآباد را را ۱۳ هزار و ۶۱۲ میلیارد ریال عنوان کرد که از این میزان ۶ هزار و ۹۰۸ میلیارد ریال پروژه های به بهره برداری رسیده و ۶ هزار و ۷۰۴ میلیارد ریال نیز در حال ساخت می باشد.

مدیر بندرامیرآباد به عملکرد دیگر بندر در حوزه شهری و اجتماعی اشاره کرد و احداث جاده رستمکلا و تعریض جاده ورکلا  گهرباران را از اقدام صورت گرفته در این بخش نام برد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true