×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری،  سید اسماعیل یزدان پناه یکشنبه در کمیسیون بازرگانی داخلی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را رونق تولید نامگذای کردند، گفت: مقام معظم رهبری یازده سال شعار سال را در حوزه اقتصادی و رونق  نامگذاری می کنند و از افرادفعال در حوزه اقتصادی به عنوان سربازان جبهه اقتصادی نام می برند که نشاندهنده توجه ایشان به این حوزه است.
رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی مازندران بر توجه به حوزه اقتصادی جهت برطرف کردن مفاسد و مشکلات اجتماعی تاکید کرد و افزود: برای برطرف کردن معظل بیکاری جوانان که خود زمینه ساز فساد و معظلات اجتماعی است باید به حوزه اقتصادی توجه ویژه ای شود.
یزدان پناه حوزه اقتصادی را یک زنجیره دانست و بیان کرد: بازرگانی به عنوان یکی از حلقه های تولید در کشور ما مغفول مانده است بنابراین اگر کالایی را تولید کنیم ولی نتوانیم آن به فروش برسانیم در واقع رونق تولید پایداری نخواهیم داشت.
رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حوزه بازرگانی اقدامات خوبی انجام نشده است، گفت: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی حوزه بازرگانی را یکی از مهمترین رسالت های خود علاوه برصنعت، کشاورزی و همه فعالیت های بخش خصوصی می داند وریاست اتاق بازرگانی مازندران نیز به آن توجه ویژه ای دارد.

یزدان پناه ادامه داد: به دلیل اهمیت حوزه بازرگانی علاوه بر کمیسیون بازرگانی خارجی، کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی نیز در اتاق بازرگانی مازندران راه اندازی شده است.
وی برطرف کردن مشکلات حوزه بازرگانی را وظیفه اتاق بازرگانی دانست و افزود: قوانین و تصمیمات در پشت درهای بسته و بدون حضور بخش خصوصی وضع می شود که نه تنها نمی تواند راهگشای حل مشکلات کشور باشد بلکه سنگ اندازی و مشکلات را دو چندان می کند بنابراین باید بخش بازرگانی، اتاق بازرگانی وخصوصی در تصمیم گیری ها حضور داشته باشند.
رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی مازندران  با بیان اینکه بخش خصوصی نیز باید پویا و مسائل را پیش بینی کند و قبل از وقوع حادثه جلوی آن را بگیرد، گفت: لازمه جلوگیری از حوادث مشاوره بازرگانان به اتاق بازرگانی است تا بتوان مشکلات آینده را با مذاکراتی که با بدنه دولت انجام می دهیم از مشکلات جلوگیری و ریل گذاری برای تسریع فعالیت های بازرگانان را انجام دهیم.
یزدان پناه چرخه تولید را از تولید محصولات، توزیع  و عرضه آن به مصرف کننده دانست و بیان کرد: از گذشته تا کنون بخش بازرگانی را یک دلال می دانند متاسفانه تا زمانی که این واژه را به معنی منفی آن بکار ببریم افراد سالم از این چرخه خارج و افراد سود جو در این حوزه فعالیت می کنند.
رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران ادامه داد: برای جلوگیری از ورود افراد سودجو در حوزه بازرگانی باید پذیرای افراد سالم در این بخش باشیم و در این راستا باید قوانین مناسب وضع شود تا دست به دست هم زنجیره تولید را کامل کنیم.
یزدان پناه با بیان اینکه زنجیره تولید فقط تولید محصولات نیست، گفت: عملا ما بازرگانی را مقابل تولید قرار دادیم در صورتی که این خلاف همدیگر پارو زدن است اگر در یک قایق همه ما هم جهت پارو بزنیم و پذیرای همدیگر باشیم چرخه تولید کامل می شود.

قوانین خلق الساعه یکی از دغدغه های صادرکنندگان است/فرار مالیاتی یکی از معظلات کشور است
همچنین رئیس اتاق بازرگانی مازندران، گفت: یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در کشور است که در حال حاضراز قشرهای خاصی گرفته می شود این درحالیست که برخی از بخش ها مالیات نمی دهند و بخش خصوصی جور آن را می کشد.
عبدالله مهاجر به برگزاری نمایشگاه مواد غذایی دوم مهرماه در روسیه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه بین المللی ۷۰ کشور دنیا حضور دارند که ظرفیت خوبی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان مازندران است.
وی با بیان اینکه ندانستن قانون بیشترین لطمه و ضرر را به بخش خصوصی وارد کرده است، افزود: بسیاری از صادرکنندگان اطلاع زیادی ازقوانین ندارند که باید در این حوزه اقدامات خوبی صورت گیرد.
رئیس اناق بازرگانی مازندران قوانین خلق الساعه را یکی از دغدغه های صادرکنندگان دانست و افزود: قراردادی بین خریدار و صادر کننده بسته می شود که در آن صادر کننده موظف به فروش محصول براساس تعهد است و اگر طبق قرارداد عمل نشود صادرکننده باید خسارتی را پرداخت کند که متاسفانه با قوانین خلق الساعه صادرکنندگان متضرر می شوند.
مهاجر به تاکید مقام معظم رهبری بر رونق تولید وحوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری ده سال با واژه جدیدی در حوزه اقتصادی ما را راهنمایی می کند اگر سالی دو درصد از آن تحقق پیدا می کرد در حال حاضر باید ۲۰ درصد در این حوزه رشد به وجود می آمد.
وی فرار مالیاتی را یکی از معظلات کشور دانست و اظهارداشت: یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در کشور است که در حال حاضراز قشرهای خاصی گرفته می شود  درحالی که در استان مازندران حداقل می توان ۵ هزار میلیارتومان گرفت این درحالیست که برخی از بخش ها مالیات نمی دهند و بخش خصوصی جور آن را می کشد.
مهاجر افزود: همه ما باید برای گرفتن مالیات از افرادی که مالیات خود را پرداخت نمی کنند کمک کنیم زیرا با پرداخت آن ها مجموعه های دیگر دچار مشکل نمی شوند.
رئیس اتاق بازرگانی با تاکید بر رفع موانع تولید، گفت: بخش خصوصی و دولت باید مشکلات را ببینند و در کنار هم برای برطرف کردن این مشکلات تلاش  کنند.
مهاجر به واردات برنج و پیگیری های انجام شده در چهار سال اخیر نیز اشاره کرد و افزود: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در کشور تولید می شود که ۸۰ درصد تولیدات آن سهم استان های شمالی است و نمایندگان و بخش خصوصی نیز در سالهای اخیربر عدم واردات برنج تاکید دارند.
وی به به اشاره به عدم تعامل بین بخش های خصوصی در حوزه واردات برنج، گفت: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج تولید می کنیم ولی مصرف سرانه کشور سه میلیون و ۵۰۰ تن است که مابقی احتیاج کشور را باید واردکنندگان تعهد دهند که می توانند وارد کنند تا کشور با مشکل مواجه نشود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true