×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش خبرنگار فصل پویش از رامسر،علی‌اصغر مونسان دوشنبه در هشتمین نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ضمن ابراز امیدواری برای رونق صنعت گردشگری، اظهار کرد: گردشگری فرابخشی است و  یکی از مزیت‌های بزرگ کشور است که در گذشته و اکنون به میزان کافی به آن توجه نشده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور سه مزیت بزرگ کشور را وجود منابع نفت و گاز، گردشگری و بخش معدن عنوان و اضافه کرد: حوزه گردشگری با حداقل توجه قابلیت بسیاری برای رقابت با رقبای منطقه‌ای را دارد.

مونسان با اشاره به اینکه گردشگری صنعتی نوظهور است و شخص رئیس جمهور توجه ویژه‌‌ای به این بخش دارد، تصریح کرد: در سال ۹۶ حدود ۷٫۴ درصد و سال گذشته که تحول بسیار خوبی ایجاد شد  و حدود ۷٫۸  درصد ورود گردشگر داشتیم که تلاش داریم آن را ارتقا دهیم.

وی  با بیان اینکه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کشور در حوزه گردشگری در حال اجراست، گفت: آینده خوبی را سرمایه‌گذاران رقم خواهند زد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اشتغال موضوع بسیار مهمی است که در اولویت بالایی قرار دارد، خاطر‌نشان کرد: همه دستگاه‌ها باید کمک کنند و خود را مرتبط بدانند که برای مازندران خدا موهبت‌های بسیاری را قرار داده که می‌توان از آنها بهینه استفاده کرد.

مونسان با تاکید بر اینکه در مازندران گردشگری انفرادی در حال اتفاق است، گفت: باید تلاش شود ویلاسازی محدود شده و با ساخت هتل‌ها گردشگری داخلی و خارجی به صورت تور انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری حدود ۲ هزار پروژه در حال انجام است، اظهار کرد: کشور ما تاریخی است که وجود آثار باستانی نیازمند مرمت و بازسازی است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: داشتن اقامتگاه برای سازمان‌های دولتی خلاف قانون بوده و همه مدیران در واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی کمک کنند.

مونسان به دستور ویژه رئیس جمهور و وزیر نیرو و تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر ساخت پروژه‌های گردشگری در حاشیه سدها‌، رودخانه‌ها و آببندان‌ها اشاره کرد و افزود: داشتن اقامتگاه برای سازمان‌های دولتی خلاف قانون بوده و همه مدیران در واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی کمک کنند.

وی به باغ ۳۳ هکتاری رامسر که هدف حفاظت کردن آن است اشاره کرد و افزود: برای آن طرحی آماده شده و اتفاقات خوبی در آینده خواهد افتاد که به‌زودی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در زمینه ساختمان نیمه‌کاره مجتمع فرهنگی رامسر در باغ ۳۳ هکتاری اشاره کرد و افزود: اگر ساختمان نیمه‌کاره هم به صورت موزه یا فرهنگسرا ایجاد شود مشکلی نیست.

مونسان گفت: اگر فرودگاه رامسر بتواند ارتقا یابد توسعه گردشگری رامسر که ۷۰ درصد حمل‌و‌نقل گردشگری امروزه به صورت هوایی انجام می‌شود بسیار موثر خواهد بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true