×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

آمریکا در حق برجام جفا کرد/ ایجاد امید یک ضرورت غیرقابل اجتناب در کشور است

به گزارش خبرنگار فصل پویش از ساری، حسینعلی امیری یکشنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران با اشاره به ابراز رضایت نمایندگان مجلس از استاندار مازندران، اظهارکرد: تاکنون گلایه‌ای از سوی نمایندگان مجلس در ارتباط با حسین‌زادگان مطرح نشده و همین موضوع گام مهمی برای پیگیری‌های توسعه‌ای است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه در حوزه بین‌المللی ایران هراسی و تبلیغاتی که علیه کشور ما شکل گرفته بود، افزود: ایرانیان را جنگجو و آشوب طلب معرفی کرده و حق داشتن انرژی هسته‌ای زیاده طلبی بوده و بزرگترین پرونده که همان برجام بود علیه کشور مفتوح بوده و قطعنامه‌های متعدد علیه کشور مطرح بوده است و بنا داشتند که فصل هفت منشور سازمان ملل را برای کشور اجرا کنند.

‌امیری با اشاره به اینکه با تدبیر دولت بزرگترین پرونده علیه کشور در مجامع بین‌المللی به سامان رسید،  اظهارکرد: درست است که آمریکا از برجام خارج شده اما کماکان بعنوان مهمترین اسناد بین‌المللی دارای اعتبار است و بزرگترین اتفاق سال ۲۰۱۵ بحث به نتیجه رسیدن برجام بوده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: برجام ذهنیت جامعه بین‌المللی را علیه ما تسریع کرد، در سال ۹۲ جامعه جهانی علیه ما بود.

امیری خاطرنشان کرد:  اگر رئیس جمهور فرانسه در برجام مانده است به خاطر پیامدهای حقوقی و سیاسی آن است، برجام ثابت کرده که ایرانی‌ها در اخلاق مداری سرآمد هستند.

وی با لیان اینکه امروز خبری از ایران هراسی نیست و کسی نمی‌تواند اعلام کند که ایرانی‌ها دنبال ماجرا جویی هستند، گفت: مقاومت و اقتدار نیروهای مسلح و صبر راهبردی  یک سیاست درست بوده که کشور را در وضعیت اقتدار همراه با اخلاق و تعهدات بین‌المللی قرار داده است.

وی با بیان هینکه نباید بگوییم۱۷:۰۱:۴۵ که برجام مرده است، اضافه کرد: آمریکا به برجام جفا و آمریکا عهد شکنی کرده است و از جهت حقوقی و سیاسی از برجام بهره می‌بریم.

امیری ادامه داد: آثار حقوقی و حقوق بین‌المللی تحریم‌های آمریکا با سازمان ملل متفاوت است، البته ممکن است در همین مسیر از مجمع عمومی درخواست پایندی آمریکا به قعطنامه ۲۲۳۱ کنند و بعد از آن به دیوان بین المللی دادگستری ارجاع و یا از طریق ناتو با توجه به آثار امنیتی برنامه مشترک بتوانیم دست بالاتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ایجاد امید یک ضرورت غیرقابل اجتناب در کشور است، افزود: دولت همه تلاش را برای کاهش آثار تحریم‌ها در دستور کار دارد و این همکاری غربی‌ها را شگفت زده کرده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true